СТАТУС

медичний центр

(096) 400-0303 інші наші телефони

Інші телефони

(093) 806 - 0303 (096) 400 - 0303
Зворотній дзвінок

Ми працюємо заради
здоров'я Вашої дитини

Індивідуальний підхід
до кожної дитини

Пн-Пт   з 9:00 до 19:00
Сб         з 9:00 до 16:00
Нд         з 9:00 до 15:00

Педіатр — дитячий лікар, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою дитячих хвороб.

Рекомендуємо звертатися до лікаря-педіатра, якщо у Вашої дитини з'явились наступні симптоми:

 • підвищення температури тіла
 • порушення апетиту
 • слабкість, плаксивість, зниження фізичної активності
 • висипання на шкірі і слизових
 • біль у животі, блювота, пронос
 • напади кашлю із затрудненням видиху
 • порушення сну

Профілактичні огляди дітей у медичному центрі СТАТУС

Профілактичні огляди у дітей до року проводяться щомісяця, оцінюється розвиток немовля, даються рекомендації по годуванню, проводиться діагностика та профілактика можливих захворювань.

Всі необхідні аналізи і обстеження для дитини Ви можете зробити в нас.

 • УЗД щитовидної залози, паращитовидних залоз;
 • УЗД органів черевної порожнини і зачеревного простору;
 • УЗД кульшових суглобів у дітей;
 • Рентген діагностика.

 

 

Дитячий ЛОР — лікує вуха, горло та ніс у дітей. Як і убагатьох інших випадках, робота з дітьми сильно відрізняється від лікування дорослих пацієнтів.

Це і особливості анестезії при проведенні різних діагностичних і хірургічних маніпуляцій в носоглотці, а також уміння працювати з маленькими пацієнтами, які ще не можуть розповісти що їх болить. Огляд у ЛОРа проводять у присутності батьків для комфорту і уникнення стресу для маленького пацієнта.

В медичному центрі СТАТУС діагностику захворювань вуха проводять за допомогою відеоотоскопа. Дитина і батьки на моніторі мають можливість спостерігати за обстеженням. Коли дитина інтерактивно бере участь у діагностиці хвороб, вона спокійно реагує на подальші маніпуляції лікаря ЛОРа.

До дитячого ЛОРа слід звертатися при наступних симптомах:

 1. Закладеність носа, яка може бути постійною або перемінною.
 2. Cлизово-гнійні виділення з носу.
 3. Виснажуючий головний біль.
 4. Дискомфорт в області верхньої щелепи, зубна біль.

 

 

Дитячий дерматолог — це дитячий лікар, медичного центру СТАТУС, який проводить діагностику та лікування захворювань шкіри у дітей.

Шкіра дітей є дзеркалом багатьох захворювань внутрішніх органів. Гастрити, харчові алергії, глистні інвазії та багато інших хвороб у дітей мають прояви на шкірі. Порушення в харчуванні дітей, засилля вуглеводних продуктів таких як цукерки, печиво, солодкі соки, купа консервантів у продуктах тривалого зберігання це є основою харчових алергій у дітей.

Дитячий дерматолог це лікар, який вишукує основну проблему організму дитини,що як дзеркало відображується на шкірі маленького пацієнта.

Коли слід звертатися до дитячого дерматолога:

 • висип, що швидко розповсюджується;
 • яскраві з набряком і лущенням щічки;
 • плями, як бублики, після щільного спілкування дитини з котиками, собачками та іншими тваринками;
 • свербіж шкіри;
 • поява висипу на тлі підвищеної температури тіла;
 • підліткові висипи на шкірі обличчя;
 • при підозрі на укус кліща, іншого паразиту.

Які основні види діагностик проводить дитячий дерматолог

 • Діагностика захворювань печінки та підшлункової залози.
 • Цитологія (діагностика базаліоми, раку шкіри, вірусу папіломи людини, пухирцевих дерматозів).
 • Гістологія (морфологічне підтвердження діагнозу).
 • Мікроскопія (діагностика мікозів, корости).
 • ПЛР-діагностика (інфекції шкіри).

Поради дитячого дерматолога медичного центру СТАТУС

Сальні кисти
У перші дні перебування малюка вдома Вас можуть налякати білясті цяточки на лобові, щічках, носикові. Це всього лише результат закупорки сальних залоз. Винен естраген, гормон материнського молока - він-то і викликає їх посилену роботу. Через кілька днів, найпізніше, тижнів, висипання зникнуть, а до кінця першого року робота сальних залоз поступово прийде в норму.

Телеангіектазії
Майже у половини новонароджених ззаду на шиї і потилиці, навколо рота розташовуються плями блідо-рожевого кольору неправильної форми. Якщо злегка натиснути на шкіру - вони зникнуть, а коли дитина плаче – плями як би набухають. Причина їх виникнення - занадто велика кількість капілярів и вони пройдуть без сліду до 2-3 років.

Токсична еритема
Виглядає еритема у малюків на перший погляд загрозливо: численні, насичено-червоні плями на грудях і животі, трохи менше на обличчі, ручках і ніжках. Але через день-два їх як не було. Інколи залишаться невеликі папули, які з часом пройдуть. На самопочуття дитини еритема не позначається, і лікування ніякого не потребує.

 

 

Для більшості батьків відвідування з дитиною, стоматолога є досить важким випробуванням. У всіх дорослих є неприємний досвід відвідування стоматолога за часів, коли крики від болю пацієнтів в кабінеті та шалений гуркіт бормашин розлякувало хворих ще до прийому лікаря. Часи лікування зубів без знеболення та обладнання, що більше нагадувало крісло для тортур давно пройшли, але страх залишився. Не рідко це негативне відношення до лікування зубів батьки переносять на свою дитину, яка з народження не має такого страху перед лікарем стоматологом.

Є дві причини виникнення страху:

Перша – налаштування батьків усвідомлене чи не усвідомлене . Діти як губки вбирають всю інформацію зовні, якщо вони відчувають, що батьки бояться, чи мають негативне налаштування на подію, вони починають боятись ще вдома і доходять до кабінету з чітким уявленням, що зараз буде боліти, буде неприємно і страшно.

Друга причина – негативний власний досвід дитини. Якщо її в клініці тримали «страшні» лікарі, чи зробили боляче це закарбовується у малюків дуже надовго. В такій ситуації, щоб вже не говорили батьки чи лікарі для дітей це все пусте.

Отже для того, щоб візит до стоматолога не визивав страху у вашої дитини,потрібна плідна співпраця між батьками та лікарем стоматологом.

Декілька порад для успішного відвідування стоматологічного кабінету:

Батьки обов’язково повинні розказати дитині куди і для чого вони ідуть. З дітками до 6-ти років можна пограти в гру лікування зубчиків на прикладі іграшок. Щоб дитина розуміла, що її приведуть посадять в крісло, у лікаря є дзеркало та інші інструменти, лікар зубчика «помиє» поставить пломбу, щоб закрити дірочку і т.д. Якщо такої можливості у батьків не має, тоді можна прийти до лікаря, щоб познайомитись. Не тоді коли щось болить, а планово. Малюк зможе побачити кабінет, покататися в кріслі, зі всім познайомитись. Коли між дитиною та лікарем встановиться зв’язок, будь-яке подальше лікування не викличе страху. З дітками, які мали негативний досвід іноді треба не одне таке відвідування.

Позбутися тривог та переживань самих батьків. Дитина не зможе довіритись, якщо мама ще дома починає панікувати а тато нервово курить під клінікою. Батьки це приклад дітей. Тому вони мають бути усміхненими та непохитними зі словами підтримки: «Ми знаємо, що ти зможеш», « Ми в тебе віримо», «Ти наша гордість» і т.д. А якщо дитина знає, що після прийому у стоматолога буде якийсь приємний для неї сюрприз, то буде бігти до клініки по переду, це точно!

Ніколи не лякайте лікарями, шприцами, бор-машинами, видаленнями. Бо після того дитина навіть будівлю клініки буде обходити десятою дорогою.

Одна із розповсюджених помилок батьків перед плановим візитом до стоматолога це монолог, типу: «Не хочеш не треба,якщо не підеш, то зуби почнуть боліти, ти весь розпухнеш і тоді тебе схватять, прив’яжуть і видеруть зуб , чи поріжуть». Дитина не знає ще як воно болить і які можуть бути наслідки, тому їй це нічого не говорить, але негативних настрій на стоматологів формує відмінно. «Обстеження зубів необхідне для твоєї краси та здоров’я», «ти будеш самим гарним в садочку» Такими фразами потрібно заохочувати дитину до візиту в клініку.

Кожен з батьків, також має власні методи заохочення дитини, коли звучить дитяче: «я не хочу». Дітки вже з народження унікальні і індивідуальні. Лише мама точно знає, які слова підібрати, чим зацікавити і що зробити, щоб маленький пацієнт з гордістю за свій вчинок та без страху прийшов у медичний центр та усміхнений зі здоровими зубками пішов до дому.

Лікарі-стоматологи рекомендують проводити перший огляд порожнини рота дитини впродовж 6 місяців після прорізання першого молочного зуба і не пізніше 12-ти місячного віку.

Перший візит до лікаря не має бути пов’язаний з болем, а мати, швидше, «ознайомлювальний» характер.

Ви також можете взяти в бібліотеці книжку дитячу, або знайти в Інтернеті, якусь ілюстровану історію про дитячу стоматологію, де є намальоване обладнання, але обов’язково попередьте про те що всі кабінети відрізняються одне від одного.

Перед візитом можна пограти в рольові ігри з дитиною. Де ви будете пацієнтом а Ваше чадо лікарем. Так дитина зможе відчувати контроль над ситуацією і це сформує їй приємні враження про дантиста.

Також ви можете піти з дитиною до стоматолога коли вам особисто потрібно буде зробити якусь легку процедуру. На власному прикладі показати, що це зовсім не страшно, а навіть дуже корисно.

Якщо ви вже мали досвід відвідування дитячого стоматолога і він був негативний, обов’язково попередьте про це лікаря перед візитом, та з концентруйте увагу на процедурі, яку злякався пацієнт. Так спеціалісту буде легше зрозуміти страх вашого малюка і адаптувати його до процедури.

Сьогодні сучасні технології лікування робить візит до стоматолога безболісним та швидким. А налаштування дитя на позитивне відношення до лікарів стоматологів – це плідна робота батьків.

Успіху Вам у цьому і здорових зубчиків вашим діткам.

 

 

Дитячий невролог займається діагностикою та лікуванням порушень нервової системи у дітей.

До дитячого невролога звертаються при підвищеній збудливості дитини, порушеннях поведінки, сну і т.п. Крім цього, дитячий невролог займається лікуванням таких станів, як підвищена судомна готовність,черепно-мозкові травми. В деяких випадках при огляді дитини, можуть знадобитися додаткові діагностичні заходи - ультразвукова доплерографія судин і шлуночків мозку (УЗДГ), електроенцефалографія (ЕЕГ) і деякі інші.

Плановий огляд у дитячого невролога необхідно проводити:

 • В 3 місяці;
 • В 6 місяців;
 • В 9 місяців;
 • В 1 рік;
 • Після року обов'язковий щорічний огляд невролога.

Причини відвідування лікаря невролога:

 • Якщо новонароджений важко засинає, часто прокидається, сон поверхневий.
 • Якщо у новонародженого періодично трясуться підборіддя, ручки або ніжки (це може бути нормою, але це повинен оцінити лікар).
 • Якщо немовля часто і багато відригує.
 • Немовля підтискає пальчики, коли його ставлять на стопу (м.б. прикордонним з нормою станом, але це повинен констатувати лікар).
 • Дитина має періодичні судоми, при підвищенні температури.
 • Якщо дитина починає ходити не стаючи на всю стопу а на «пальчиках».
 • Якщо у дитини болить голова, швидко втомлюється, часто роздратований.
 • Дитина не контактує з однолітками.
 • При неуважності, не встигає в школі.
 • Погано спить.

Рекомендація спеціаліста:

Дитину слід показувати дитячому неврологу з першого місяця життя, а ще краще — після виписки з пологового будинку, якщо був обтяжений перинатальний анамнез, а саме перенесена родова травма, стрімкі або затяжні пологи, внутріутробна гіпоксія або інфекційні захворювання під час вагітності і інші чинники, які провокують ранню неврологічну симптоматику.

Будь-які виявлені відставання чи відхилення від основних показників психомоторного розвитку дитини на першому році життя теж є причиною візиту до дитячого невролога.

Відхилення чи відставання від основних показників психомоторного розвитку дитини на першому році життя, які повинні насторожити батьків:

 • Кінець 1-ого місяця:
  у вертикальному положенні не може на мить утримати голову.
 • Кінець 2-ого місяця:
  не може підняти голівку на 5 см від поверхні та утримати її. Здійснює несиметричні рухи ручками і ніжками.
 • Кінець 3-ого місяця:
  лежачи на животі, не може утримати голову протягом 1хв. Не може утримати голову на півхвилини у вертикальному положені.
 • Кінець 4-ого місяця:
  лежачи на животі, не може підняти тулуб, спираючись на передпліччя. В той момент, коли дитину піднімають з положення лежачи на спині, головка відхиляється назад. Коли малюка підтримують у вертикальному положенні під пахвами, не намагається спертися на пальці ніг.
 • Кінець 5-ого місяця:
  погано перевертається з живота на спинку. Невпевнено тримає голівку, особливо в той момент, коли дитину піднімають за руки з положення лежачи на спині. Не тримає іграшку у руці.
 • Кінець 6-ого місяця:
  лежачи на животі, не може дотягнутися до іграшки. Не може повернутися із живота на спину( або з спини на живіт). Коли притримують у вертикальному положенні під пахвами, не «пританцьовує».
 • Кінець 7-ого місяця:
  при підтримці за руку не намагається сісти.
 • Кінець 8-ого місяця:
  не може повзти назад. Не може стояти при підтримці за руки навіть на короткий час, не може самостійно лягти, сісти.
 • Кінець 9-ого місяця:
  лежачи на животі, не може повернутися навколо своєї осі і повзти вперед. При сидінні погано утримує рівновагу.
 • Кінець 10-ого місяця:
  при підтримці за руки не стоїть.
 • Кінець 11-ого місяця:
  не може повзати на четвереньках. Не може сидіти з витягнутими ногами. Не може пересуватися, тримаючись за опору.
 • Кінець 12-ого місяця:
  не може зробити кілька кроків, тримаючись за руки дорослого.

 

 

Дитячий гастроентеролог займається діагностикою та лікуванням захворювань шлунково-кишкового тракту у дітей від новонародженості до 18 років. Діти, так само як і дорослі схильні до впливу стресів, поганої екологічної ситуації, малорухливого способу життя, але у випадку дітей всі ці шкідливі фактори накладаються на зростаючий дитячий організм, що підвищує ризик гастроентерологічних захворювань.

Увага батьків має в першу чергу звертатися на самопочуття і розвиток дитини. Дитячий шлунково-кишковий тракт (ШКТ) працює під серйозним навантаженням - зростаючий організм вимагає в порівнянні з дорослими, куди більшої кількості енергії і поживних речовин, мікроелементів і д.р. Єдине джерело всього необхідного для дитини це їжа, тому серйозні, тривалі або різкі порушення травлення або захворювання органів ШКТ це привід звернутися за консультацією до дитячого гастроентеролога.

На що слід звернути увагу - рекомендації дитячого гастроентеролога. Особливо батьків повинні насторожити наступні прояви у дитини:

 • Болі в животі
 • Поганий апетит, знижена вага, дитина погано набирає вагу
 • Чергування проносів і закрепів, неперетравлені шматочки їжі в калі, прожилки крові, черв'яки, незвичайний колір ( білястий, чорний, занадто світлий, пінистий )
 • Зригування і блювота, відрижка, скарги на печію за грудиною з кислим смаком в роті
 • Підвищене газоутворення в кишечнику ( метеоризм), здуття живота
 • Порушення акту дефекації, часто малими порціями, кал надто щільний ( « козячі » фекалії ), кал жирний, глиноподібний, сірий
 • Неприємний запах з рота, язик білий, набряклий
 • Свербіж і болі в ділянці анального отвору, «скрегіт» зубів вночі

У новонароджених, які нічого не можуть ще сказати, болі у животі можуть проявлятися занепокоєнням, підтягуванням ніжок до животика, плачем, « сованям ніжками ». Іноді болі можуть бути у вигляді почервоніння обличчя, при цьому дитина постійно « тужиться » (болі можуть бути наслідком кольок через недостатність ферментативної системи або дисбіозу кишечника і скупчення газів).

Що включає в себе консультація дитячого гастроентеролога?

Консультація дитячого гастроентеролога включає в себе огляд дитини: порожнини рота, живота (перкусія та пальпація); збір анамнезу про розвиток дитини, особливості харчування, фізіологічні відправлення та проведене раніше лікування, а також виявлення скарг. Дитячий гастроентеролог призначає при необхідності додаткове обстеження (УЗД органів черевної порожнини, фіброгастродуоденоскопію, колоноскопію, загальний аналіз крові і сечі, аналізи калу на дисбактеріоз, копрограму, біохімічний аналіз крові та інше ) і лікування, проводить контроль лікування дитини.

 

 

Урологія це чи не найцікавіший і важливіший розділ медичної науки, а якщо він вживається зі словом «дитяча», то приєднується ще і висока ступінь відповідальності за маленького пацієнта.

Дитяча урологія займає особливе місце. Вона виділилася з дитячої хірургії, успадкувавши всі кращі якості урології на основі принципів і підходів педіатрії. Дитяча урологія вивчає вроджені та набуті захворювання органів сечовидільної системи в організмі, що росте.

Дітей з урологічною патологією досить багато. Кожна четверта дитина звертається зі скаргами на відхилення в сечостатевій системі. Зайве повторювати про важливість ранньої діагностики вад розвитку та захворювань і своєчасно розпочатого лікування. Адже саме це робить вирішальний вплив на результат.

 

 

Від народження до 3 місяців дитячий офтальмолог проводить первинний огляд новонароджених на предмет виключення вродженої аномалії зору. Перевіряється реакція зіниць на світло. З першого місяця дитячий окуліст перевіряє стеження за предметами, рухливість очей.

У віці від 6 місяців до 1 року можна визначити рефракцію ока. Батьки повинні знати, як бачить їх малюк і чи немає вродженої аномалії рефракції (короткозорість, високий ступінь далекозорості, астигматизм, анізометропія ). Виходячи з результатів даного обстеження, дитячий окуліст визначає подальшу тактику ведення таких пацієнтів. Якщо у дитини вікові показники рефракції і очне дно в нормі, то дитина спостерігається у офтальмолога з періодичністю в 1 рік. В разі діагностики аномалій рефракції, проблем окорухового апарату (косоокість), вроджених аномалій кришталиків (катаракта), очного дна (атрофія диска зорового нерва, макулопатія, ретинопатія) - дитячий офтальмолог підбирає Вашій дитині індивідуальний графік обстеження і тактику лікування.

Тонкі налаштування зорової системи тривають до 3-5 років. У цьому віці зорова система піддається впливам шкідливих факторів, в результаті чого можливий розвиток різної патології. Тому рекомендовано навіть за відсутності скарг обстеження дитини дитячим офтальмологом мінімум 1 раз на рік.

Наступний обов'язковий огляд органу зору - перед школою. Саме тому дітям в шестирічному віці рекомендовано пройти повне обстеження зору офтальмологом, включаючи огляд очного дна на широку зіницю.

Під час навчання в школі рекомендовано щорічну перевірку зору.

Шановні батьки, завжди пам'ятайте, що саме в дитинстві найлегше впоратися з більшістю захворювань зорової системи, не вдаючись до хірургічного втручання. Для цього необхідна своєчасна діагностика зору і вчасно розпочате лікування.

 

 

Прийом веде психолог, психотерапевт Короцінська Юлія Анатоліївна

ПСИХОДІАГНОСТИКА:

 • Рівень нервово-психічного розвитку
 • Психологічна готовність до школи
 • Особливості емоційної сфери
 • Профорієнтація підлітків

ПСИХОКОРЕКЦІЯ ТА ПСИХОТЕРАПІЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ:

 • Емоційні та особистісні проблеми (понижений настрій, підвищена збудливість, часта зміна настрою, страхи, дратівливість, тривожність і т.п.);
 • Порушення поведінки: крадіжки, втечі з дому, брехливість.
 • Труднощі в адаптації в колективі (в т.ч. і у обдарований дітей);
 • Невротичні реакції: страхи, енурез, тики, заїкання, підвищена стомлюваність, порушення сну, головні болі і т.п.;
 • Страхи і фобії;
 • Психологічні травми, стресові ситуації;
 • Проблеми в навчальній діяльності;
 • Проблеми спілкування: замкнутість, образливість, агресивність;
 • Неадекватна самооцінка, сором’язливість та ін.

Робота психолога з дитиною передбачає регулярні сімейні консультації з метою надання рекомендацій батьками (чи особам, що їх заміняють), моніторингу стану дитини в процесі психокорекційної та психотерапевтичної роботи, а також корекції негативних батьківських моделей поведінки.

Психолог-психотерапевт медичного центру «Статус» у роботі з дітьми та підлітками використовує наступні техніки роботи: психоаналіз та тлумачення сновидінь, символдрама, арт-терапія, метафоричні асоціативні карти, робота з казками, притчами, історіями (наративна психологія).